  7. » TAPPVARMVATTENPUMP ECOCIRC PRO 15-1/110LB RU XYLEM påbyggd dygnstimer
TAPPVARMVATTENPUMP ECOCIRC PRO 15-1/110LB RU XYLEM påbyggd dygnstimer
Varumärke: Xylem
Artnr: 5790533
Lagerstatus: Beställningsvara
Artikelnamn: TAPPVARMVATTENPUMP ECOCIRC PRO 15-1/110LB RU XYLEM påbyggd dygnstimer
Produkten är del av följande kategorier:
Beskrivning
Energieffektiv tappvarmvattenpump med sfärisk rotor och permanentmagnetmotor med ECM teknik. Automatisk avluftning, Diagnosfunktion via lysdiod, Isolerskal ingår. Styrs på temperatur samt dygnstimer. Lämplig för tappvarmvatten. Materialspecifikation: Pumphjul: Komposit, Pumphus: Brons, O-ringar: EPDM, Lager: Keramik , Övriga vätskeberörda delar: AISI 304. Kappslingsklass: IP 42. Isolationsklass: F (155°C). Temperatur: 5 - 95°C. Drifttryck: max 10 bar.
Leverantörs Art. nr.:
AA-60A0L6002
Teknisk specifikation
Art. nr.:
Modell:
ecocirc PRO 15-1/110LB RU
DN:
G25 (DN15) / G32 (DN20)
Bygglängd:
110 mm
Fas:
1
Spänning:
230 V